Spor mağaza rafları sayesinde mağaza içerisinde dekorasyon sağlanarak müşterilerin daha kolay bir şekilde ürün seçebilmesine olanak sağlanmaktadır. Ürünlerin birbirinden model ve tür olarak ayrılabilmesi açısından rafların fazla olması ve iyi bir şekilde konumlandırılması önemlidir.

Mağaza içerisindeki rafların kaliteli olması ve malzemeleri taşıyabilmesi açısından işçiliğin özenle yapılması gerekmektedir. Özellikle bir ayakkabı mağazasında ayakkabıların sabit bir şekilde durabilmesi de yine rafların özellikleri arasındadır.

Dekorasyon ile ürünlerin birbirine uyumlu olması gerekmektedir. Spor ürünlerin satıldığı bir mağazada dekorasyonun klasik bir yapıda olması uygun kaçmayacaktır. Bu nedenledir ki raf seçimi yaparken rafın sportif olması, modelinin de bir spor mağazasına uygun olması gerekmektedir.

Spor Mağaza Rafları Ne İşe Yarar?

Spor mağaza rafları, özellikle ayakkabıların sunumunda çok fazla dikkat çekmektedir. Sportif ürünlerin sunumu için asılacak ürünlerin tek ya da çift askılı olarak ayarlanması da raf sistemlerinde kolaylık sunmaktadır.

Mağazaya giren müşterilerin ayakkabı modellerini tek tek inceleyebilmek adına raflar sırayla ve düzenli bir şekilde duvar gibi bir platforma sabitlenebilmektedir. Ayakkabı uzunluğu ve genişliğine uygun biçimde tasarlanan mağaza raflarının yanı sıra spor kıyafetler için de raflar bulunmaktadır.

Spor kıyafetlerin kumaş yapısına uygun olan raf modelleri, ürünlerin yıpranmasını engelleyebilmektedir. Ürünlerin korunması, saklanması, temiz ve düzenli durması konusunda mağaza rafları iş görmektedir.

Spor Mağaza Rafları Türü Ne Olmalıdır?

Spor mağazasında kullanılabilecek rafların yapısı, ayakkabıların kaymasını engelleyecek nitelikte olması gerekmektedir. Ayrıca spor malzemelerinin korunabilmesi açısından düzenli bir raf sıralanmasının yapılması gerekmektedir.

Ürünlerin yapısının bozulmaması, bir yerlere takılıp yırtılmaması için rafların kıyafet türüne uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Bunun yanında müşterilerin ürünleri rahatlıkla inceleyebilecek yapıdaki rafların kullanılması önerilmektedir.

Mağaza çalışanlarının ürünleri rahatlıkla taşıyabilmesi ve yeniden dizayn edebilmesi için tekerlekli, ayarlanabilir, çıkarılabilir ve sabitlenebilir özelliklerde olması gerekmektedir.

Rafların Boyutları ve Genişliği Ne Kadar Olmalıdır?

Spor mağaza rafları için kullanılan raf ölçüleri değişiklikler gösterebilmektedir. Raflara konulacak ürünler çoğunlukla ayakkabı olmak ile birlikte spor aktiviteleri ürünleri ve spor kıyafetleri ile çerçevelenmektedir.

Çift ayakkabı rafı, tekli sunum ayakkabı rafı, saat, bileklik ve diğer spor aksesuarları boyut ve genişliği üzerine tasarlanmış raf ölçüleri ile mağaza dekorasyonu sağlanmalıdır. Bunun yanın da sportif kıyafetlerin askıda sunulması için tasarlanan raf sistemleri; yazlık, kışlık, iç ve dış mekan kıyafet ebatlarına uygun şekilde tasarlanmalıdır.

Spor Mağaza Raflarındaki Kalite ve Dayanıklılık

Rafların kaliteli ve dayanıklı olması özellikle kış sportif aksesuar ve kıyafetlerin taşınabilmesi için önemlidir. Kışlık bot, yürüyüş ve kar ayakkabıları ağırlıkları ile orantılı olarak tasarlanan rafların kalitesi ile birlikte bu rafların desteklenmesini sağlayan aparatların da kalite ve dayanıklılıkları önem taşımaktadır.

Spor Mağazaları İçin Olan Rafların Fiyatları Nedir?

Spor mağaza rafları için alışıla gelmiş dekorasyonlar son derece sportif olmasının yanı sıra ferah, rahatlıkla yürüyüş alanının olabildiği ve kimi zaman bir aktiviteyi yansıtan köşelerden oluşan dekorasyonlardan oluşmaktadır.

Dekorasyonu tamamlayacak olan rafların rengi, deseni ve stili için farklı fiyat seçenekleri meydana çıkmaktadır. Opsiyonlar ile birlikte rafların fiyatı belirlenirken raf kalitesi, rafın yapıldığı malzeme ve elbette ki destek aparatların yapısı da fiyatları oluşturmaktadır.

Raf İçin Fiyat Alırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Bir spor mağazası için raf yaptıracak kişilerin satacağı ve sunacağı ürünlerin sayısı orantılı olarak siparişlerini vermesi gerekmektedir. Fiyat alırken tüm detayları bir arada sunarak istenilen rafların yapılması önerilmektedir.

Yukarıda bahsedilen unsurlara dikkat ettiğinizde ürünlerin satışında ve mağaza dekorasyonunuzda olumlu sonuçlar elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Spor Mağaza Rafları Sipariş Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

Spor mağaza rafları için verilecek olan raf siparişin neredeyse çoğunu duvara tak çıkar yapılabilecek raflar oluşturmaktadır. Bu nedenledir ki duvarda sergilenecek ürünlerin sayısı ile orantılı şekilde bu modeldeki raf siparişi verilmelidir.

Ayrıca raf standı, askı standı ve vitrin rafları da göz önünde bulundurulmalıdır. Verilecek olan raf sipariş miktarı ile birlikte destek malzemelerini de istemeyi unutmamanızı öneririz.

Open chat
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?